Sevgi Bahçesi

 

 

 

 

Çocuğunuzu Anaokuluna Göndermeniz İçin 5 Sebep

Anaokulu 36 ila 72 ay arasındaki çocukların okul dönemine ve aynı zamanda hayata hazırlanması amacı ile kurulmuş okul öncesi eğitim kurumudur. Çocukların gelişiminde önemli rol oynayan bu okulların çocukların gelecekteki okul dönemlerine hazırlanması amacı ile tasarlanmıştır ve bu yönde programları mevcuttur. Akademik hayatlarında başarı dolu bir süreç elde etme imkanı sunan bu okullar çocukların duygusal, sosyal ve bilişsel becerilerinin gelişmesine katkıda bulunmakta, çocuklar bu becerileri anaokullarında elde etmektedir.

Çocuk okul öncesi alacağı eğitimde dünyayı daha iyi keşfetme imkanı elde edecektir. Öğrenme deneyimi kazanmak ve bu deneyimini zengin hale getiren çocuk için bu ortamlarda eğitici etkinlikler de bulunmaktadır. Sizler de çocuğunuzu anaokullarına yazdırarak öğrenmesinin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. 

  1. Anaokulu dil ve bilişsel gelişim becerilerinin kazandırılmasına katkıda bulunur.

Kaliteli ve yüksek standartlar ile kurulmuş olan Sincan Anaokulu çocuğun dil becerisinin gelişimi açısından son derece önemlidir. Büyümeye başlayan çocuk dil ve konuşma becerisini anaokullarında geliştirmektedir. Dil becerisine yönelik olarak yapılacak olan etkinlikler ile kelime dağarcığı gelişmektedir. Çocuklara kendini ifade etme yeteneği kazandırılmaktadır. Bu kimi zaman kendini tanıtma, hobilerinden bahsetme gibi olabilir. Kimi zaman da örneğin bir meslek belirleyerek çocuğun mesleği tanıtması sağlanır. Bu yolla çocuk hem güzel cümle kurmayı, hem de topluluk karşısında özgüvenli bir şekilde konuşmayı öğrenir.

  • Anaokulu sosyal ve duygusal gelişimi destekler. 

Ankara anaokulu kreş çocukların hem sosyal hem de duygusal gelişimleri açısından önemli ortamlardan bir tanesidir. Anaokulunun odaklandığı kelimeler de aslına bakılırsa bunlar olmaktadır. Çocukların izlenmesi, sosyal ve duygusal becerilerin kazanması en önemli adımdır. Elbette rakamlar ve harfleri öğretmekten çok daha önemlisidir okul öncesi eğitim kurumları…

Öğretmenler 36 ve 72 ay arasındaki çocukların hem sosyal hem de duygusal becerilerinin desteklenmesi amacı ile eğitim görmüş kişilerdir. Çocuklara arkadaşlık kurma öğretildiği gibi aynı zamanda akranları ile iyi iletişim kurma becerisi de kazandırılmaktadır. Çocukların duygularını yönetmeleri bazen çok zor olabilir. Çünkü bunu yapmayı bilmez. Ancak öğretmenleri eşliğinde çocuğa duygularını kontrol etme yeteneği kazandırılacaktır. 

  • Çocukların bağımsız şekilde öğrenmeleri desteklenir.

Çocuklar anaokullarında kendilerine bakmayı, aynı zamanda bağımsız olmayı öğrenirler. Bu okullarda ebeveynlerin olmayışı, çocukların pek çok işi aslında tek başına yapmalarına da katkıda bulunur. Beslenme çantasını açmayı kendi öğrenen çocuk, yemeğini yer. Aynı zamanda anaokuluna getirmiş olduğu kişisel eşyaların sahip çıkmayı da öğrenir. Akranları ile iyi iletişim kuran çocuk bu ortamda onlara yardım etme becerisi de kazandıracaktır. 

  • Akademik hayatı destekleyen bilgiler öğretir.

Sincan kreş çocuklara kattığı duygusal faydaların yanı sıra onları akademik hayata da hazırlar. Okumanın temellerini burada öğrenen çocuk aynı zamanda matematik ile de ilgilenmeye başlar. Sayılar, sayıların sıralaması, eşleştirme ve sayı oyunları gibi çeşitli etkinlikler düzenlenir. Yine okuma becerisi kazandırmak amacı ile öncelikle harfler büyük ve küçük olacak şekilde öğretilir. Seslerin nasıl çıkarıldığı, hangi sesin her harfe karşılık geldiğinde nasıl okunacağına dair bilgiler de verilmektedir. 

  • Çocuğun merak duygusunu kamçılar.

Çocuklar keşif yapmayı çok severler. Anaokulu yaşına denk gelen yıllarda hem merak duyguları oldukça geniştir, hem de öğrenmeye açlardır. Yaratıcılığın ortaya konması için oynana oyunların yanı sıra bu  ortamlarda çocuk dostu pek çok oyuncak da bulunmaktadır. Öğrenme deneyiminin eğlenceli hale gelmesi için bu oyuncaklar son derece önemlidir.  Öğretmenler bir köşede ders anlatmanın yanı sıra çocukları da derse katmakta ve bilgileri onlar için daha ilginç hale getirmeye çalışmaktadır. 

Heyecan verici öğrenim deneyimleri ile dolu olan Anaokulu çocuklar için doğru bir seçenek olacaktır. Tüm bu avantajlardan yararlanmak için uygun yaş aralıklarında çocukların okul öncesi eğitim alması son derece faydalıdır. Her çocuk bu dönemlerde kaliteli ve profesyonel bir eğitim almayı hak eder. Düşünme, keşfetme ve yaratıcılık kavramlarının hem zaman zirvede olduğu anaokullarında çocuklarınız hem kendini geliştirecek hem de akademik hayata hazırlanmış olacaktır. Güven, problem çözme, ders çalışma gibi becerileri edinen çocuğun başarılı bir akademik hayatı olacağının da altını çizmek gerekiyor. Çocukların en temel hakkı olan eğitimi siz de onlara çok görmeyin…