Sevgi Bahçesi

İngilizce

İngilizce

Sevgi Bahçesi olarak bizler:
Okulumuzda 2/6 yaş aralığında miniklerimiz temel eğitime hazırlanırken onları 5 Ana Dal da Branş dersleri ile destekliyoruz..

Bunların başında tabi ki yabancı dil geliyor. İngilizce dersimiz; 3/6 yaş gruplarımız da Haftanın iki günü İngilizce branş öğretmeni ile hem kitap üzerinde hemde derslerimize oyun ve eğlence katarak farklı materyallerle derslerimizi eğlenceli bir şekilde işliyoruz.

hero-14.jpg

Açıklama

--- Sevgi Bahçesi

Öğrenme süreci, doğduğumuz günden başlar ve hayatımız boyunca devam eder. Boş zihinle öğrenilen bilgilerin daha kalıcı olduğu, uzmanlar tarafından ortaya konan bir gerçektir. Bundan dolayı çocukluktan itibaren iyi bir eğitim almak, gelecek açısından bireyler adına çok önemlidir. 

Hal böyle olunca, Sevgi Bahçesi Anaokulu olarak çocuklarımızı her alanda gelecekte iyi bir birey olmaları için çaba sarf ediyoruz.

Okulumuzda, alanında uzman ve oldukça tecrübeli eğitimci kadromuzla birlikte çocukları geliştirmeye yönelik dersler ve faaliyetler yapıyoruz, İngilizce dersleri de bu faaliyetlerden birisidir.

Zihinleri daha berrak ve öğrenmeye elverişli olan bu çağ da, geleceğin dili olan İngilizceyi çocuklara anlatıyor ve sevdiriyoruz. 

Belirli bir mantık ile kurduğumuz alt yapı sayesinde çocuklar istenilen kelime ve kalıpları öğreniyor, ilerisi için bir alt yapı oluşturuyor. Özellikle eğitim öğretim hayatının ilerilerinde İngilizceyi daha iyi öğrenmek istedikleri zaman, anaokulunda kazanmış oldukları alt yapı sayesinde işleri kolaylaşıyor.

Alanında uzman, bu işte tecrübeli ve çocuklara yaklaşımları pedagojik anlamda profesyonel eğitimcilerin vermiş olduğu eğitimler, belirli plan ve program dahilinde çocuğa aktarılıyor. 

Çocukların eğitimleri açısından önemli bulduğumuz İngilizceyi öğretim aşamasında profesyonel destek alarak çocukları iyi yetiştirmeye çalışıyoruz. 

Uzun yıllardan beri erken yaşlardaki çocukların İngilizce öğrenmesi alanında profesyonel olarak çalışan Englısh Kids Academy ile yaptığımız iş birliği ile çocuklarımıza yaşlarına göre ve anlayacakları şekilde eğitimler veriyoruz.

Eğlensin, konuşsun ve anlasın mottosuyla hareket ettiğimiz derslerde çocukları sıkmadan, onlarla eğlenirken bir yandan da öğretimi gerçekleştiriyoruz. Selamlama konuşmaları, renkler, sayılar, organlar, aile bireyleri, meyveler, hayvanlar, sebzeler, yiyecek ve giyecekler, meslekler, taşıtlar, sıfatlar, mevsimler, aylar, günler ve daha birçok alanda çocuklara öğretim yapıyoruz.

İngilizce dersini verirken kalıcı öğrenmeyi amaçlıyor ve ona göre materyal kullanımı yapıyoruz. Anlattığımız konuyla ilgili afiş ya da görselleri çocuklara gösteriyor, onların görerek öğrenme yetilerinden faydalanıyoruz. 

Anlatım sırasında anlatılan konuyla ilgili hikayeler, masallar ve görseller çocuğun anlatılan konuyu akşında daha uzun tutmasına ve o şekli ya da cismi gördüğünde direkt olarak aklına onun İngilizce karşılığının gelmesini sağlamakta.

İngilizce eğitimi verirken amacımız çocuğun her şeyden önce dilin, iletişimde kullanılan bir araç olduğunu kavramasıdır. Çocuk, içinde yetiştiği kültürden daha başka bir kültürün de olduğunu, farklı dil konuşan insanların olduğunu ve onlarla da iletişim kurulabileceğini öğrenmesini istiyoruz. 

Çocuğun özellikle anaokulunda gördüğü İngilizce dersler çocukların geleceği için çok önemlidir. Çünkü ortaokuldan itibaren göreceği İngilizce derslerde çocuk özel ilgilenme fırsatı bulamayacak, ya da eğitimin kalitesi anaokulunda olduğu gibi olmayacaktır. 

Hal böyle olunca ilk defa ortaokulda bu dili öğrenmeye başlayan ve hiç alt yapısı olmayan çocuklar dil öğrenmekten soğuyabilir. Ancak anaokulunda dil öğrenmeyi seven bir çocuk için bu süreç daha kolay atlatılır. Bizde Sevgi Bahçesi Anaokulu olarak çocuklara ilk önce İngilizceyi sevdirip sonra öğretmeyi amaçlıyoruz.