Sevgi Bahçesi

Temel Anaokul Eğitimi

Temel Anaokulu Eğitimi

Temel eğitime hazırlanırken 2/6 yaş aralığında miniklerimiz için kendi yaş grubuna göre aylık hazırlanan proje tabanlı planlar ile gelişim aşamaları bir bir işleniyor.. Kolay türkçe kolay matematik kolay hayat bilgisi ile hazırlık dersleri yapıyoruz. Tabi ki oyun ve eğlence ile tüm derslerimizi harmanlıyoruz..

hero-14.jpg

Açıklama

--- Sevgi Bahçesi

Bizler Sevgi Bahçesi olarak; Okul öncesi dönemde Çocuklarımızı gerek Duygusal gerek Sosyal gerekse Eğitim anlamında Gelişimlerini sıkı takip edip, önümüze çıkan problemleri çözüme kavuşturarak hem hayata hem de Temel Eğitime hazırlamaya gayret ediyoruz.

Eğitimin uzun bir süreç olması, eğitime başlanan ilk andan itibaren işin sıkı tutulmasını gerektirir. Çocukluk döneminden itibaren insan, öğrenmeye başlar. İlk öğrenim yeri ise evdir. 

Çocuk ilk olarak evde şekil almaya başlar. Temel şeyler evde öğrenilir, eğitim ilk önce evde başlar. Sonrasında çocuğun profesyonel olarak eğitim görmesi gerekir. Anaokulları bu noktada çocuklara çok fayda sağlar.

Sevgi Bahçesi Anaokulu olarak uzun yıllardan beri çocuklarımızın okul öncesi dönemlerinde yanında oluyor, onları hayata hazırlıyoruz. İlk öğretime başlamadan önceki dönemlerinde eğitimi başlatarak çocuklarımızın örgün eğitim öğretime geçtiklerinde uyum sorunu yaşamamaları için çaba sarf ediyoruz. 

Çocukların yaş aralıklarına göre farklı sınıflandırdığımız kurumumuzda her yaş aralığı için farklı müfredatlar planlanıyor ve sene sonuna kadar planlanan şekilde alanında uzman eğitimciler tarafından bu müfredat uygulanıyor.

Çocuklarla yapılan aktiviteler sonucu çocukların sosyalleşmesi, özgüven sahibi olması ve kendini tanıması amaçlanıyor. Gerek bireysel gerek gurup aktiviteleri olsun çocuklar eğlenerek öğreniyor ve öğrenmeyi de sevmeye başlıyor.

Sevgi Bahçesi Anaokulu olarak amacımız, çocukların öğrenmeyi sevmesini sağlamak. Gerek sınıf içi dersleri olsun gerekse de etkinlik ve aktiviteler de kullandığımız metot, çocuklara ilk önce o dersi sevdirmektir. 

Çünkü eğer çocuk sevmediği bir yerde, sevmediği bir şeyle muhatap edilirse hem yapılan iş verimsiz olur hem de çocuğun ileride o dersi öğrenmesi zorlaşır. 


Örnek vermek gerekirse kurumumuz, profesyonel olarak çocuklara İngilizce öğreten bir kurum ile işbirliği yaparak anaokulu çocuklarına İngilizce öğretmektedir. Yaptığımız bu derste, o günün konusu ile ilgili masallar, hikayeler anlatmanın yanında çeşitli görsel ve şarkılarla da derse katkı sağlıyoruz. 

Bu, hem çocukların eğlenmesini sağlıyor hem de kolay bir şekilde öğrenmelerine yardımcı oluyor. Ancak çocuğu sıkarak ve zorlayarak bir eğitim verilse, çocuk o dersi anlamayıp öğrenmeyeceği gibi üstüne üstlük ileride tekrar İngilizce dersi gördüğünde ön yargı ile yaklaşabilir. Bundan dolayı kurum içerisinde hangi aktivite ya da dersi yaparsak ilk olarak o dersi sevdirmeyi amaçlıyoruz.

Sevgi Bahçesi Anaokulu olarak çocukların seviyesin göre eğitim vermeye çalışıyoruz. Onlar bir yarış atı gibi görmeden, hepsinin bir birey olduğunu unutmadan kapasitelerine göre eğitim müfredatları hazırlıyoruz. 

Sınıf içerisinde yaptığımız dersleri görsellerle, hikaye, masal ve şarkılarla destekliyor ve işlenen konuyla ilgili duvarlara ilgili görseller asıyoruz. Kurumuz içerisinde bulunan havuzda çocuklarımızı suyla buluşturuyoruz.

Çocukların spora yatkınlığının artması için her sporun temeli olan Jimnastiği çocuklara öğretiyoruz. Çocuk seviyesinde öğrenilen jimnastik sporu çocukların daha zinde olmasını ve ileride herhangi bir sporla ilgilenecekleri zaman o spora daha kolay adapte olmalarını sağlıyor.  

Değerler eğitimleriyle çocukları günlük hayata hazırlıyor ve yaptırdığımız çocuk yogasıyla çocukların kendi benliklerini fark etmelerini sağlıyoruz. Oyun parkıyla birlikte çocukların oyunlarını hayal güçlerine göre yönetmelerine olanak sunuyor, onların zihin dünyalarını geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Sevgi Bahçesi Anaokulu olarak, eğlenerek öğretmeyi, öğretirken sosyalleştirmeyi hedef ediniyoruz.