Sevgi Bahçesi

Havuz

Havuz

Dışarıya bağımlı olmayan, çocukların en sevdiği eğitim alanlarının ve imkanlarının sağlandığı bir kurumuz…

Eğitim alanlarımızı oluştururken Miniklerimiz neyi seviyorsa onları göz önünde bulundurarak keyifli bir okul inşaa ettik.

Bu alanların başında binamızda yüzme havuzu geliyor..

hero-14.jpg

Açıklama

--- Sevgi Bahçesi

Miniklerimizin suyla vakit geçirmeyi çok sevdiğini bildiğimiz için bu imkanı okul içinde kurduk ve 12 ay boyunca Yaz-Kış onlara haftanın 1 günü yüzme havuzumuzda eğitmen eşliğinde hem yüzme dersi veriyor hemde bol bol eğleniyoruz.

Sevgi bahçesi anaokulu olarak, şiarımız çocukların eğlenerek sıkılmadan öğrenmesidir. Onları hayata hazırlayan ve bir sürü ilk yaşatan anaokulumuzda, çocuklar eğlenirken öğrenmektedirler.

İşte bu nedenden dolayı, anaokulumuzun içine çocuklarımız için havuz inşa ettik. Yapılan aktiviteler ve derslerin arasında çocukları hem biraz eğlendirmek hem de yüzme becerilerini geliştirmek için onları havuzla buluşturuyoruz.

Derinliği tam olarak çocukların boylarına göre, tehlike arz etmeyecek seviyede olan bu havuzlarda belirli gün ve saatlerde eğitimler planlanmaktadır. Havuza giren çocukların başında kesinlikle eğitmenlerimiz beklemekte.

Çocuklar daha steril bir ortamda oyunlarını oynasın diye havuzun periyodik bakımları yaptırılıyor ve kullanıma hazır hale getiriliyor.

Sevgi bahçesi anaokulu olarak gerek dersliklerde işlenen derslerde gerekse de aktivitelerde her daim eğitmenlerimiz çocuklarımıza refakat etmektedir.

Havuz etkinliğinde de, eğitmenlerimiz çocuklarımızla birlikte olmakta. Çocukların havuzda oynayabileceği oyuncakları, takacakları kolluk ve simitler de çocuklara verilmektedir.

Çocuklar havuzdan çıktıktan sonra üşütmemesi için mekanın sıcaklığı kontrol edilmekte ve ona göre ısıtma işlemi yapılmaktadır.

Çocuklar başlarına taktıkları bonelerden dolayı başlarını pek ıslatamazlar ancak ıslanma durumunda çocukların hastalanmaması için kişisel havlular ile kurulanırlar.

Suda bulunan basınçtan ötürü çocukların kulaklarında ufak ağrılar ulaşabilir. Bunları önlemek için çocukların kulaklarına basınç önleyici kulaklık takmalarını öneriyoruz.

Havuzu, oyun alanlarını ve derslikleri görmek isteyen velilerimiz için anaokulumuzun kapısı sonuna kadar açıktır.

Misafirimiz olarak çocuğunuzu göndermek istediğiniz kurumumuzu görebilirsiniz.